viktnedgång nyttig mat Calgary Stampeders förlorar tredje raka matchen med förlust för Blue Bombers

hur ska man gå ner i vikt Calgary Stampeders förlorar tredje raka matchen med förlust för Blue Bombers

På papper var det ett meningslöst spel för Calgary Stampeders.

Efter att ha slagit hemfältet för CFL West Division-finalen har stämplarna spelat ut strängen för de senaste veckorna.

Men de ville inte gå in i en bye som körde en treveckors futilitetssträcka. Det var i slutändan resultatet på en frigid och eländig fredagskväll på McMahon Stadium.

Frimärkenna, framför en modig men skarp folkmassa, begick sju omställningar och gav succé 23 5 till de besökande Winnipeg Blue Bombers, som genom sin seger har klarade andra platsen och ett hemdatum för Västsemesterfinalen.

blir inte bättre vi gör samma misstag, fumed Stampeders huvudtränare Dave Dickenson. har mycket att bevisa för oss själva. Vi har tid att bli bättre, men just nu, vi inte laget vi behöver vara.

Jag, där är mer negativ än vad jag kan hitta positivt där. Men våra killar behöver rally. Just nu, vi är ett lag som behöver se i spegeln, en personal som behöver se i spegeln och ta reda på var vi går därifrån. Bombers gjorde inte en offensiv touchdown på natten, med sitt försvar gör huvuddelen av skadan.

Det var att vara quarterback Andrew Buckley kommer ut parti, den första starten för den tidigare University of Calgary Dinos-stjärnan i hans tvååriga Stampeders karriär.

Tyvärr var det inte en minnesvärd man.

24-åringen slutade spelet 13 av 18 för 120 meter och en avlyssning. Han pressades hela natten av en hungrig Bombers front fyra.

gick inte vägen tidigt, sa Buckley med en suck. svarade mycket bra. Det fanns spelningar som skulle göras där ute som vi gjorde. De fick en bra push up front, och våra killar höll dem så mycket som de kunde. hans första pass försök på frimärken andra besittning, kastade Buckley det rätt i händerna på Bombers rookie halvback Brandon Alexander, och han återvände det 55 meter för en Blue Bombers touchdown 4: 25 i första kvartalet.

Den första mottagningen på Buckley kasta var passande av Anthony Parker, hans tidigare Dinos lagkamrat. Buckley slog DaVaris Daniels med vad som visade sig vara en touchdown i slutet av kvartalet, men det negerades av ett holdinganrop till Stampeders rättvakt Brad Erdos.

tog för många straff upp framför vi hade det problemet tre veckor i rad,
viktnedgång nyttig mat Calgary Stampeders förlorar tredje raka matchen med förlust för Blue Bombers
säger Dickenson.

vi faller korta nu, sa Parker. Målet var att komma in här och få en vinst, och tyvärr gjorde vi det. Så långt som för mig skjuter det första gången jag förlorade tre matcher i rad sedan jag varit här. Det är okänt territorium, men vi vet vad formeln är för att lyckas. Bombers också gick med deras säkerhetskopiera, med Dan LeFevour tar kontrollerna för de skadade Matt Nichols. Han, som hans motsvarighet, hade svårigheter att måla någon form av hållbar attack.

Det hala fältet spelade säkert kaos med lagspelet. Det resulterade i stötdämpade enheter på båda sidor, med inga brott som kunde få någonting att gå.

Bombersna, förstärkt av några hårda spring från Andrew Harris, satte fler poäng på styrelsen under andra kvartalet utanför foten av Justin Medlock. Veteran kicker slog ett par fältmål, från 52 och 22 meter, med den första som slog av målposten och in.

Vid klockan 10:07 hittade besökarna sig igen på dörren, tack vare en Jerome Messam fumble som återhämtades av Kevin Fogg och togs till Stampeders 27 yard line. Hemmalaget försvarade inte, igen med Medlock gör hedrarna med ett mål på 28 meter.

Messam behövde 14 rushing yards för 1000 på säsongen, och han slutade med 30, för 1.016.

Gissningarna fortsatte för hemmalaget. När stämplarna körde in i Bombers-zonen sena i hälften blev Buckley slagen när han föll tillbaka förbi och bollen sprutade ut och togs av Bombers defensiva änden Tristan Okpalaugo i ändzonen.

Barmhärtigt slutade hälften där.

Hemmalaget kom äntligen på brädan klockan 8:17 när Rene Paredes var bra på ett 27-meters fältmål.

Buckley, under tiden, blev avfyrade fyra gånger eftersom frimärkena på frimärken hade en riktig kamp på sina händer med Bombers fronten. Vid det fjärde tillfället hobblade ungen utanför fältet.

Tredje strängen pivot Ricky Stanzi kom in i spelet på frimärkena nästa innehav. men han var också föremål för samma behandling som Buckley,
viktnedgång nyttig mat Calgary Stampeders förlorar tredje raka matchen med förlust för Blue Bombers
då den besökande linjen fortsatte att fira på Red White quarterbacks.